Vaikų baseino ilgis-4,6 m., plotis-2,80m., gylis-0,54 m., vandens temperatūra-32 C. Tai atskiras baseinėlis toje pačioje baseino patalpoje. Baseinėlyje veikia dvi ,,geizerio“ srovės, suaugusiems vaikų baseine maudytis griežtai draudžiama, su vaikučiu gali baseine braidyti tik jį prižiūrintys asmenys. Vaikučiai į baseiną įleidžiami tik su specialiomis maudymosi sauskelnėmis, kurių galite įsigyti ,,Tulpės" gydyklos registratūroje.
Tai elektros srovės taikymas skausmo kontrolei per odą. Procedūros metu elektroninis aparatas prijungiamas prie odos, naudojant du ar daugiau elektrodų, atliekamas transkutaninis elektroneurostimuliavimas, keičiant elektros srovės impulsų plotį, dažnumą ir intensyvumą. Procedūros metu pacientas jaučia dilgčiojantį impulsinių srovių veikimą. Gydomasis poveikis pasireiškia jau po vienos procedūros.
Poveikis:labai efektyviai mažina tiek staigų, aštrų, tiek ir chronišką skausmą, slopina uždegimą, stimuliuoja, normalizuoja dirginimo ir slopinimo procesus smegenų žievėje.
Procedūra taikoma esant pooperaciniam skausmui, periferinės nervų sistemos ligoms ir traumoms, vyraujant skausminiam sindromui bei esant raumenų silpnumui (neuritui, neuralgijai, radikulopatijai, polineuropatijai), judamojo atramos aparato uždegiminėms ir degeneracinėms ligoms bei traumoms (osteochondrozei, artrozei, raiščių patempimui), periferinės kraujotakos sutrikimams, vertebrogeniniams skausmams po sportinių traumų (raumenų patempimui, sutrenkimui, sumušimui), I-II stadijos hipertonijai, virškinimo sistemos ligoms, obstipacijoms, lėtiniam raumenų skausmui, lėtiniams kaulų skausmams, osteoartrito skausmui, migrenai ir galvos skausmams
Gydymas kintamąja impulsine aukšto dažnio ir įtampos elektros srove. Ši procedūra skiriama esant periferinės nervų sistemos ligoms, kai vyrauja kraujotakos sutrikimas ir skausmo sindromas, kraujagyslių patologijos ligoms gydyti (Reino liga, migrena ir kt.), odos vientisumo pažeidimams ir trofinėms opoms, ausų, nosies, gerklės ligoms, odontologinėms ligoms. Gydomasis efektas: mažina skausmą, gerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą. Efektas, naudojant aukšto dažnio sroves, visada priklauso nuo parinktos procedūros.
Jos metu sukeliami šie fiziologiniai reiškiniai: terminis nežymus temperatūros pakilimas padidina ląstelių metabolizmą, taip pat padidinamas deguonies pasisavinimas, plečiasi kraujagyslės ir stimuliuoja kraujotaką, raminamai ir tiesiogiai veikia nervų šakneles, procedūra turi antibakterinį ir antiseptinį poveikį.
Procedūra efektyvi traumoms,
kaulų lūžiams, įvairioms žaizdoms (tame tarpe ir trofinėms opoms, nudegimams ir
kt.) gydyti; judamojo-atraminio aparato pakenkimams (sąnarių ūmiems ir
lėtiniams uždegimams gydyti - osteoporozei, reumatui, artritams), lėtiniam
skausmui gydyti, miego sutrikimams, streso pasekmėms gydyti, audinių
kraujotakai gerinti, imuninei sistemai stimuliuoti. Procedūra taikoma sporto
profesionalų paruošimui fiziniams krūviams ir reabilitacijai po jų (didina
pajėgumą, sutrumpina atsistatymo laiką).
Elektrostimuliacija yra fizioterapijos metodas, grįstas elektros srovės veikimu – pastaroji aktyvina bei grąžina prarastas audinių ir organų funkcijas. Elektrostimuliacija veikia raumenis, sąnarius bei minkštuosius audinius. Metodas ypač pasiteisina siekiant malšinti lėtinį ar ūminio pobūdžio skausmą, taip pat atlikti nervų bei raumenų stimuliaciją.
Šis metodas medicininiu požiūriu yra visiškai saugus, negana to, efektyvus ir suteikiantis ilgalaikį poveikį. Galime elektrostimuliaciją palyginti su masažu, tik skirtumas tas, jog procedūros metu elektros impulsai prasiskverbia gilyn ir veikia gilesnius raumenis – juos sutraukinėja, atpalaiduoja, masažuoja.
Procedūros negalima atlikti:
· turintiems implantuotą širdies stimuliatorių;
· turintiems širdies ritmo sutrikimų;
· trombozės atveju;
· pilvo bei dubens srityje elektrostimuliacijos procedūra negalima besilaukiančioms moterims;
· sergantiems epilepsija;
· turintiems atvirų lūžių;
· padidėjusį jautrumą turintiems asmenims.
Ultragarso terapija – tai gydymas 0,75–3 MHz dažnio išilginės krypties mechaninėmis bangomis (virpesiais).
Ultragarso terapija skatina audinių atsinaujinimą, mažina pažeistos vietos jautrumą, skausmą, patinimą, uždegimą, raumenų spazmus, didina raumeninių skaidulų, randų elastingumą, gerina vietinę kraujotaką, medžiagų apykaitą, kapiliarų laidumą.
Ultragarso terapija taikoma esant degeneracinėms distrofinėms sąnarių ligoms (reumatoidiniui artritui, artritui ir kt.), sulėtėjus kaulų gijimui po lūžio, randams, kontraktūroms, ūminėms ir poūmėms traumoms bei uždegimams, žaizdoms, raiščių patempimams bei uždegimams, stuburo skausmams, radikulopatijai, kulno skausmams. Ultragaso terapija taip pat skiriama po ginekologinių, ortopedinių ir kitų operacijų, skatinant randų gijimą, malšinant vietinį uždegiminį procesą. Ši terapija efektyvi gydant lėtines kvėpavimo sistemos ligas: bronchinę astmą, lėtinį bronchitą, plaučių uždegimą, lėtinį sinusitą ir pan.